Lubimy książki


W pierwszym tygodniu lutego w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas  pierwszych szkoły podstawowej. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały  wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii “Mała książka – wielki człowiek”.  W ten sposób rozpoczęła się  ich czytelnicza przygoda.

Uczniowie  najmłodszych klas chętnie wypożyczają  książki ze szkolnej biblioteki.

A co potem się dzieje? Potem książka staje się  inspiracją do wielu różnorodnych działań. W ostatnim czasie niektórzy zbudowali makiety Antarktydy, zainspirowani treścią   lektury “Zaczarowana zagroda”.  Inni stworzyli skarpetkowy teatrzyk, aby kontynuować „Niesamowite przygody 10 skarpetek”

. Jeszcze inni zamknęli  bohaterów lektury „Piecyk, czapeczka i budyń” w ….pudełku. Trzecioklasiści przygotowali prezentacje multimedialne, wystawę książek  i plakaty o autorach ulubionych wierszy.

 Czy to wszystko? Nie! W klasie Ia dzieci budują wieżę czytelniczą i w ten sposób zachęcają się nawzajem do codziennego czytania. W klasie IIb dzieci na comiesięcznych spotkaniach  prezentują swoją przeczytaną książkę. W  IIIc- systematycznie prowadzą dzienniczek lektur.

Słowem -książka nas inspiruje, a my inspirujemy się wzajemnie! I lubimy czytać!