Wspomnienie – Orszak Trzech Króli 2020


6 stycznia Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną pod nazwą Trzech Króli. Świętu przez ostatnie lata towarzyszyły kolorowe, rozśpiewane orszaki przechodzące przez miasto, w których uczestniczyła zawsze nasza szkoła ( jako niebieski orszak). W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, obchody były inne niż zwykle i zdecydowanie skromniejsze. W delegację o godz. 13:00 wyruszyli jedynie Trzej Królowie.
– Tegoroczne hasło to „Jezusa odnajdujemy w tych najmniejszych, w ubogich i chorych”. Orszak Trzech Króli przyjął w tym roku formę charytatywną i odwiedził trzy miejsca.
Wspominamy Orszak Trzech Króli 2020 w Szczecinie reprezentowany przez naszą szkołę. Wierzymy, że w roku 2022 to już nie będzie tylko wspomnienie, ale również aktywny udział naszej szkoły.