2020-12-20 Ogłoszenia


4 Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020 roku

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu
  Roraty o g. 7:00.
  Dziękuję za przyprowadzenie dzieci, którym ofiarujemy tak piękne nabożeństwo.

 2. Dziś modlimy się za naszego asystenta kl. Dariusza, który posługuje w naszej wspólnocie. Niech dobry Bóg błogosławi mu, w jego powołaniu.

 3. Serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższą niedzielę 20 grudnia o godz. 20:00 w kaplicy szkolnej, aby podziękować, uwielbić, wyrazić prośby i nadzieje oraz pobyć w obecności Pana Jezusa.
 4. Na nowennę do Bożego Narodzenia, która potrwa do 24 grudnia. Zapraszamy na nabożeństwo codziennie na g. 17:30 z wyjątkiem rorat 24 grudnia o g. 7:00.

 5. Dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną „Pieluszka dla maluszka”, którą dziś kończymy.

 6. Przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym podczas nabożeństw od 7:00 rano i od 17:30 wieczorem w poniedziałek, wtorek i środę. W czwartek tylko o g. 7:00. W wigilię nie ma mszy o g. 18.

 7. Pasterka w naszej kaplicy o g. 22 i 24

 8. Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy w tym wyjątkowym dniu o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy uroczyste zapalenie świecy ze słowami: „Światło Chrystusa”, a wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytujemy z Pisma św. historię o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2, 1n), łamiemy się opłatkiem, wspólnie modlimy przed posiłkiem. Rodzinne kolędowanie niech towarzyszy wigilijnemu i świątecznemu przebywaniu razem, w bliskości. Prosimy stół zachować wolnym od alkoholu.

 9. Opłatki można nabyć w zakrystii.

 10. W pierwszy i drugi dzień świąt msze św. jak w niedzielę.

 11. Pamiętamy o zmarłych, chorych, o zmagających się z pandemią.
  Codziennie prosimy Pana Boga o miłosierdzie dla wszystkich ludzi na ziemi.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 13. Kl Dariusza, Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.