Głosujmy na Wiktora- sportowca z 7Pb!


Wiktor Jaroszewicz z klasy 7Pb został zgłoszony przez trenera, jako Talent Sportowy Roku 2020 do Plebiscytu Sportowego Głosu Szczecińskiego.
Wyślij SMS na numer 72355 o treści: STJ.67   lub

Wiktor od zawsze „coś” ćwiczył (pływanie, judo, gimnastykę sportową, uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w klasie pianina (…)).

Jednak od 2015 r. ukierunkował się na treningi lekkoatletyczne. Od 2018 r. trenuje w klubie Miejskim Klubie Sportowym KUSY na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej u trenera Marka Ferfeta. Specjalizuje się w skoku o tyczce oraz skoku wzwyż. Zainteresował się nim trener skoku o tyczce Wiaczesław Kaliniczenko – były trener Piotra Liska i Moniki Pyrek, obecnie też mistrza świata Pawła Wojciechowskiego. W wakacje przebywając na zgrupowaniu w Bydgoszczy, na mitingu skoku o tyczce Wiktor pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,30m dzięki czemu był do września tego roku rekordzistą Polski (obecnie Wiktor jest na drugim miejscu w Polsce w roczniku 2008 w skoku o tyczce).
W okresie 29.11-5.12.2020r. Wiktor został powołany przez Polski Związek Lekkoatletyki na zjazd szkoleniowo-selekcyjny Kadry Polskiej Lekkiej Atletyki do Bydgoszczy w konkurencji skoku o tyczce oraz skoku wzwyż. Od razu po zjeździe pojechał do Centralnego Ośrodka Sportu (Ośrodek Przygotowań Olimpijskich) w Spale, gdzie 7.12.2020 r. brał udział w V Ogólnokrajowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych, tam zdobył złoty medal w skoku wzwyż , skacząc 1,48m (obecnie jest na 3 miejscu w Polsce w tej konkurencji). Został zgłoszony przez trenera, jako Talent Sportowy Roku 2020 do Plebiscytu Sportowego Głosu Szczecińskiego.