Dni otwarte – Zwiedź nasz warsztat


Jeśli marzy Wam się piękny zawód stolarza, obejrzyjcie ten filmik. Dowiecie się z niego, że Szkoły Salezjańskie to nie tylko Liceum. To także Szkoła Branżowa I i II stopnia oraz Technikum.

Na filmie możecie obejrzeć, czego uczą się nasi uczniowie. Piękny i ceniony zawód, dający dziś wiele możliwości ciekawego i dobrze opłacanego zatrudnienia, w kraju i za granicą. Jak widzicie mamy wspaniale wyposażone warsztaty, których zazdroszczą nam uczniowie wielu tego typu szkół w kraju, ponieważ często muszą oni zajęcia praktyczne załatwiać sobie poza szkołą, na własna rękę. U nas jest wszystko, co niezbędne, by po ukończeniu szkoły być dobrym i cenionym fachowcem, którego wiedza nie zamyka się tylko w teorii. Szkoła współpracuje także z Izbą Rzemieślniczą. To cenna współpraca. Egzaminy dające uprawnienia do wykonywania zawodu odbywają się na miejscu. Co ciekawe, w naszej Szkole Branżowej uczą się nie tylko chłopcy. Od kilku lat mamy w niej także kilka dziewczyn.
Gdy będziecie w środku, w szkole, przyjrzyjcie się meblom, w klasach szkolnych , zerówce, kaplicy. To wszystko jest już dzieło naszych uczniów. Potrafią o wiele więcej ale o tym przekonaj się sama/sam.
Dołącz do nas, po prostu!