Pożegnanie Maturzystów


Drodzy – nasi kochani MATURZYŚCI!
O tej porze w pięknej scenerii szkolnej auli w normalnych warunkach odbyłoby się dzisiaj uroczyste pożegnanie i wręczenie Wam świadectw.

Read more…

Ogłoszenia 2020-04-26 – 3 Niedziela Wielkanocna


  1. Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
    Do konfesjonału proszę przychodzić bez telefonów.

  2. Konfesjonał (dezynfekowany) podczas nabożeństw
    i na zawołanie telefoniczne wywieszone w gablocie kaplicy
    | 882 | 341 | 969 |.

  3. Nasza kaplica posiada ponad 600m2. Możemy pomieścić 40 osób prz ogr. do 15 m2

  4. Niedzielna msza św. o g. 8:30, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00

  5. Msza św. w tygodniu o g. 7:00 i 18:00

  6. 27 kwietnia – 6. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

  7. 29 kwietnia – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej,
    13. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego.

  8. W środę Nabożeństwo do NMP Wspomożenia Wiernych g. 17:30.

  9. I piątek Nabożeństwo do NSPJ o g. 17:30. Spowiedź i komunia św. wynagradzająca

  10. 1 maja – 10. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego.

  11. I sobota Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o g. 17:30.

  12. Msza św. w intencji Żywego Różańca

  13. Wymiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św.

  14. Święto barw narodowych w sobotę.

  15. 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski,
    Niedziela Dobrego Pasterza,
    54. Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
    Tą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

  16. Pielgrzymka Pokutna w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach
    planowana na 3 maja, godz. 15.00, ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM.

  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – proszę zabrać nawet bez pieniędzy.

  18. Pamiętamy o zmarłych, chorych, o zmagających się z pandemią.
    Codziennie suplikacje proszą Pana Boga o miłosierdzie dla wszystkich ludzi na ziemi.

  19. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.

Intencje 2020-04-26 – 3 Niedziela Wielkanocna


Godzina

Intencja

Celebrans

Spowiednik

8:15

Wypominki

ks. Łukasz Pi.

Nd 8:30

O bł. Boże dla Józefy

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

Wypominki

ks. Waldemar

ks. Łukasz Pi.

Nd 10:00

+Antoni 4rśm., Klaudia 6rśm. Struch

ks. Waldemar

ks. Łukasz Bu

Nd 10:00

+Rodzina Jachimuk

ks. Konrad

Nd 11:30

+Leszek Modrzewski 1rśm., +Wanda i Izabela
+Rodz. Modrzewskich, Stępińskich,

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

Nd 11:30

O bł. Boże na drogę powołania kapłańskiego dla Wojciecha

ks. Konrad

15:00

ks. Łukasz Bu

ks. Tadeusz

Nd 18:00

O bł.Boże dla Anny i Erona z okazji 2 r. Małżeństwa podziękowanie za łaski, prośba o opiekę MB, jedność ducha i zdrowe potomstwo.

ks. Waldemar

ks. Konrad

Msze 27 kwietnia – 2 maja 2020 roku

Czas

Intencja

Celebrans

Spowiednik

pn 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

pn 18:00

ks. Waldemar

ks. Łukasz Bu

wt 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

wt 18:00

ks. Waldemar

ks. Łukasz Bu

śr 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

śr 17:30

Nab. do NMP WW

ks. ks. Piotr

śr 18:00

O bł. Boże dla Piotra z ok. r. urodzin
i podziękowanie za łaski

ks. Waldemar

ks. Piotr

śr 18:00

Przez wst. NMP WW prośba o bł. Boże,
i opiekę MB WW
i o zdrowie dla Joanny Marii posługującej w szpitalu

ks. Łukasz Bu

cz 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

cz 18:00

ks. Bosko podziękowanie za rodziców, wychowawców, dzieci i młodzież

ks. Waldemar

ks. Konrad

Pt 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

pt 18:00

ks. Waldemar

ks. Konrad

sb 7:00

ks. Łukasz Pi.

ks. Waldemar

sb 18:00

ks. Waldemar

ks.

GALILEO 2020- sukces w Konkursie Fizycznym


Z ogromną radością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym GALILEO 2020 nasi uczniowie osiągnęli znaczne sukcesy:

Ignacy Wódecki z klasy 7Pa zajął 5. miejsce, uzyskał tytuł laureata, dyplom laureata i nagrodę książkową,

Michał Małasiak z klasy 8Pb zajął 9. miejsce, uzyskał tytuł laureata, dyplom laureata,

Grzegorz Tarnowski z klasy 8Pb zajął 11. miejsce i uzyskał dyplom wyróżnienia,

Nikodem Osękowski z klasy 8Pc zajął 15. miejsce i uzyskał dyplom wyróżnienia,

Katarzyna Schmidt z klasy 8Pb zajęła 27. miejsce i otrzymała dyplom uznania.

Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Sukcesy uczniów z języka angielskiego- GALILEO 2020


Gratulujemy z całego serca  naszym uczniom klas 4-8 wielkiego sukcesu, jaki odnieśli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego GALILEO 2020 i życzymy dalszych osiągnięć.

A oto laureaci i wyróżnieni:

uczniowie  kl. 4

Borys Rzeszotarski- 1. miejsce, grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa

Urszula Gibutowska – 9. miejsce i dyplom laureata

Tobiasz Sadownik – 12. miejsce i dyplom wyróżnienia

Alex Makarewicz – 13. miejsce i dyplom wyróżnienia

Alexander Urbanelis – 13. miejsce i dyplom wyróżnienia

Jakub Bloch – 14. miejsce i dyplom wyróżnienia

uczniowie kl. 5

Blanka Mularczyk – 11. miejsce i dyplom wyróżnienia

Kuba Kacperski – 15. miejsce i dyplom wyróżnienia

Zofia Ćwiek – 15. miejsce i dyplom wyróżnienia

uczniowie kl. 6

Piotr Krzanowski – 9. miejsce i dyplom laureata

Nadia Dąbrowska – 9. miejsce i dyplom laureata

Mikołaj Kujawa – 10. miejsce i dyplom laureata

Olga Bieława – 11. miejsce i dyplom wyróżnienia

Nikodem Kasprzak – 13. miejsce i dyplom wyróżnienia

Zofia Bruchwalska – 13. miejsce i dyplom wyróżnienia

Seweryn Juchno – 15. miejsce i dyplom wyróżnienia

uczniowie kl. 7

Julia Chmielewska – 8. miejsce i dyplom laureata

Natalia Górska – 8. miejsce i dyplom laureata

Oliwia Lewandowska – 11. miejsce i dyplom wyróżnienia

Martyna Zawłocka – 15. miejsce i dyplom wyróżnienia

uczniowie- kl. 8

Patryk Wobalis – 14. miejsce i dyplom wyróżnienia

Wiktoria Maliszewska – 15. miejsce i dyplom wyróżnienia

 

Nowy harmonogram egzaminów zewnętrznych 2020


Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Z kolei część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

OTO JA…WYNIKI XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO


Nie ustalono jeszcze nowego terminu gali rozdania nagród laureatom z powodu sytuacji epidemicznej w kraju. Dlatego prosimy o sprawdzanie informacji na stronach internetowych: Zespołu Szkół Salezjańskich (www.szkolysalezjanskie.pl) w Szczecinie, I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (www.lo1.szczecin.pl) oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów (snapszczecin.blogspot.com). Gratulujemy i zapraszamy!

 

WYNIKI

XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO OTO JA

pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

 

Zwycięzcami dwunastej edycji konkursu literackiego, który w roku szkolnym 2019/2020 nosił nazwę Oto ja i oni, zostali:

 

  • w kategorii: SP1 (klasy IV- VI):
  • Antonina Janus, I m-ce; opiekun: p. Katarzyna Janaszkiewicz  (OSM I stopnia w Szczecinie).
  • Małgorzata Krakowska, II m-ce; opiekun: p. Małgorzata Roszak (SP 48 w Szczecinie).
  • Aleksandra Dmitruk, III m-ce; opiekun: p. Jolanta Czajka (SP 7 w Stargardzie).
  • Maja Krystosiak, wyróżnienie; opiekun: p. Zenona Mazur (SP 48 w Szczecinie).
  • Maja Kuna, wyróżnienie; opiekun: p. Jolanta Czajka (SP 7 w Stargardzie).
  • Dobromir Szkarapata ( SP w Bielicach), wyróżnienie; opiekun: p. Anna Szkarapata.

 

  • w kategorii: SP2 (klasy VII- VIII ):
  • Karolina Burdzińska, I m-ce; opiekun: p. Klaudia Szostak (SP 53 w Szczecinie).
  • Małgorzata Sieczka, II m-ce; opiekun: p. Joanna Pawłowska (STS w Szczecinie).
  • Hanna Iwaszko, III m-ce; opiekun: p. Beata Podolak (SP7 w Stargardzie).
  • Zuzanna Gubała, wyróżnienie; opiekun: p. Klaudia Szostak  (SP 53 w Szczecinie).
  • Amelia Wawrzonek, wyróżnienie; opiekun: p. Mariola Wiater (SP w Radziszewie).
  • Karolina Woźniak, wyróżnienie; opiekun: p. Klaudia Szostak (SP 53 w Szczecinie).
  • Amelia Żurawska, wyróżnienie; opiekun p. Anna Bęgowska (SP w Bezrzeczu).

 

  • w kategorii: PP (szkoły ponadpodstawowe):
  • Natalie Vater, I m-ce; opiekun: p. Anna Kondracka- Zielińska (I LO w Szczecinie).
  • Kacper Pelo, II m-ce; opiekun: p. Beata Podleśna (I LO w Stargardzie).
  • Aleksandra Żółwińska, II m-ce; opiekun: p. Marzena Litwin (Grupa Szkół Niepublicznych LO w Stargardzie).
  • Hanna Korzeb, III m-ce; opiekun: p. Joanna Przeobrażeńska (XIV LO w Szczecinie).
  • Noemi Chwalisz, wyróżnienie; opiekun: p. Danuta Łempicka (LO Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie).
  • Marta Makarewicz, wyróżnienie; opiekun: p. Katarzyna Krzyżewska (II LO w Szczecinie).
  • Emilia Rolnicka, wyróżnienie; opiekun: p. Mariola Konicka (XI LO w Szczecinie).
  • Aleksandra Wyszczelska, wyróżnienie; opiekun: p. Beata Podleśna (I LO w Stargardzie).

 

Nie ustalono jeszcze nowego terminu gali rozdania nagród laureatom z powodu sytuacji epidemicznej w kraju.

Dlatego prosimy o sprawdzanie informacji na stronach internetowych: Zespołu Szkół Salezjańskich (www.szkolysalezjanskie.pl) w Szczecinie, I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (www.lo1.szczecin.pl) oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów (snapszczecin.blogspot.com).

 

Gratulujemy i zapraszamy!

 

Organizatorzy:

Szczeciński oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów,

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie,

 Zespół Szkół Salezjańskich w Szczecinie

 

 

Intencje 2020-04-19 Niedziela Miłosierdzia


Godzina

Intencja

Celebrans

Spowiednik

8:15

Wypominki

ks. Leszek

Nd 8:30

O bł. Boże dla Michaliny

ks. Leszek

ks. Waldemar

Nd 10:00

+Helena Franek 1rśm., Stanisław Franek 7rśm.

ks. Waldemar

ks. Konrad

Nd 10:00

Stanisława Leciej 100r.urodzin.

ks. Łukasz Pi

ks. Łukasz Bu

Nd 11:30

+Cecylia i Edmund i ich rodzice

ks. Łukasz Bu

ks. Łukasz Pi

Nd 11:30

O bł. Boże na drogę powołania kapłańskiego dla Wojciecha

ks. Konrad

ks.

15:00

ks. Piotr

ks. Tadeusz

16:45

ks. Piotr

ks. Waldemar

Nd 18:00

O bł. Boże dla Pauliny i Mariusza i ich Rodziny

ks. Tadeusz

ks. Piotr

Msze 20-25 kwietnia 2020 roku

Czas

Intencja

Celebrans

Spowiednik

pn 7:00

ks. Leszek

ks. Waldemar

pn 9:00

ks. Adam

ks. Waldemar

16:45

ks. Łukasz

ks. Waldemar

pn 18:00

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

wt 7:00

ks. Leszek

ks. Waldemar

wt 9:00

+Adam i Marianna, Krzysztof

ks. Adam

ks. Waldemar

wt 16:45

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

wt 18:00

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

śr 7:00

ks. Leszek

ks. Waldemar

śr 9:00

ks. Adam

ks. Waldemar

śr 16:45

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

śr 17:30

Nab. do NMP WW

ks. Piotr

ks. Waldemar

śr 18:00

+ks. Lucjan Gieros

ks. Piotr

śr 18:00

+Kazimiera Walesiak 5rśm., Zbigniewa Bączek 12rśm

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

cz 7:00

ks. Leszek

ks. Waldemar

cz 9:00

ks. Adam

ks. Waldemar

cz 16:45

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

cz 18:00

+Marianna 31r, Bolesław 54r, Henryk 38r, ks. Jerzy

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

Pt 7:00

ks. Leszek

ks. Waldemar

pt 9:00

ks. Adam

ks. Waldemar

pt 16:45

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

pt 18:00

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

sb 7:00

ks. Łukasz Pi

ks. Waldemar

sb 9:00

ks. Adam

ks. Waldemar

sb 16:45

ks. Łukasz Bu

ks. Waldemar

sb 18:00

ks. Waldemar

ks. Tadeusz

Ogłoszenia 2020-04-19 Niedziela Miłosierdzia


  1. Dziś niedziela miłosierdzia. Zachęcam do praktyki pojednania i pokuty.

  2. Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
    Do konfesjonału proszę przychodzić bez telefonów.

  3. Konfesjonał (dezynfekowany) podczas nabożeństw
    i na zawołanie telefoniczne wywieszone w gablocie kaplicy
    | 882 | 341 | 969 |.

  4. Nasza kaplica posiada 600m2. Możemy pomieścić 40 osób prz ogr. do 15 m2

  5. Niedzielna msza św. o g. 8:30, 10:00, 11:30, 15:00, 18:00

  6. Msza św. w tygodniu o g. 7:00 i 18:00

  7. Rocznica śmierci ks. Lucjana Gierosa przypada w środę. Msza o g. 18:00

  8. W środę Nabożeństwo do NMP Wspomożenia Wiernych g. 17:30.

  9. Św. Wojciecha -Patrona Polski w czwartek 23 kwietnia.

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – proszę zabrać nawet bez pieniędzy.

  11. Pamiętamy o zmarłych, chorych, o zmagających się z pandemią.
    Codziennie śpiewamy suplikacje prosząc Pana Boga o miłosierdzie dla wszystkich ludzi na ziemi.

  12. Prosimy o doglądanie braci i siostry, starszych, potrzebujących codziennych produktów. W przypadku braku możliwości pomocy prosimy zgłosić Ich adres po mszy św.

  13. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.