2019-12-08 Ogłoszenia


 1. (O g. 11:30) Dziękujemy Rodzinom Wspólnot Ewangelizacyjnych za animowanie na mszy św.

 2. Roraty od poniedziałku do soboty o g. 7:15.

 3. Opłatki dla rodzinny, na stół wigilijny poświęcone w I Niedzielę Adwentu nabywamy w zakrystii.

 4. Nabożeństwo do NMP Wspomożenia Wiernych w środę o g. 17:30.

 5. 13 grudnia modlimy się za naszą Ojczyznę i ofiary stanu wojennego.

 6. Za tydzień zapraszamy na mszę św. o g. 11:30 wszystkich, związanych z naszymi szkołami salezjańskimi. Dzieci przygotowujące się do Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Natomiast o g. 20:00 Adoracja rodzin przed Najświętszym Sakramentem

 7. Akcja „I Ty zostań św. Mikołajem”. 1 grudnia, w naszej kaplicy, był wystawiony kosz z listami podopiecznych Salezjańskiego Domu Dziecka do św. Mikołaja. Prosimy paczki przynosić
  do 15 grudnia. Bardzo dziękujemy. Wychowankowie i pracownicy Domu Dziecka.

 8. W przyszłą niedzielę z naukami rekolekcyjnymi od niedzieli do wtorku przyjedzie do naszej Kaplicy ks. Rafał Burnicki, duszpasterz akademicki z UKSW w Warszawie.

 9. Szczecińskie Centrum Wspierania Rodziny i Wspólnota Rodzin „Domus Mariae” zapraszają na spotkanie otwarte z mec. Jerzym Kwaśniewskim z Instytutu Ordo Iuris w temacie: „Jak ochronić rodzinę przed zagrożeniami współczesnego świata”. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124, w czwartek, dnia 12 grudnia 2019 r. o godz. 18.00. Spotkanie jest ważne przede wszystkim dla rodziców!

 10. Uprzejmie informujemy, że modlitwy z okazji 49. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. odbędą się w Szczecinie: 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ‘70 oraz 17 grudnia br.: o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności. Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitwach i uroczystościach rocznicowych.”

 11. Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Podczas tej liturgii nastąpi poświęcenie sztandaru Duszpasterstwa Ludzi Pracy im. Bł. Jerzego Popiełuszki, który towarzyszył duszpasterstwu w latach osiemdziesiątych. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie.”

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej złożonej na stoliku, za ławkami.

 13. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą
  i powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.