Pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej


23 października odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia dzieci z klas I w poczet uczniów Szkoły Salezjańskiej. Klasy I a i I c spotkały się w auli o godzinie dziewiątej, a klasy I b i I d – o godz. dwunastej. W uroczystości uczestniczyli rodzice, koleżanki i koledzy z klas II i III oraz dyrekcja szkoły.
Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny i pięknie go zaprezentowali. Wiersze, piosenki i pląsy bardzo się wszystkim podobały. Każdy występ został nagrodzony oklaskami. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie zostali także poddani próbom: męstwa, odwagi i umiejętności współpracy. Ksiądz dyrektor ocenił zaangażowanie dzieci i sposób wykonania zadania.
Po przejściu przez tunel, który symbolizował przejście ze świata przedszkolnej zabawy do świata szkolnej nauki, każde dziecko otrzymało uczniowski biret i dostąpiło zaszczytu pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymało piękny dyplom i upominek. Na zakończenie ksiądz Leszek Zioła podziękował wychowawczyniom i uczniom za przygotowanie bogatego programu artystycznego, a rodzicom – za dar pięknego wychowania swoich dzieci. Na koniec odbyła się sesja fotograficzna.
Uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej odbyła się w naszej szkole już po raz siedemnasty.