2019-10-27 Ogłoszenia


 1. Na wypominki zbieramy karteczki z wypisanymi imionami zmarłych o których pamiętamy, którzy potrzebują naszej modlitwy.

 2. a. Wypominki na listopad i cały rok
  b. Wypominki NIEDZIELA G. 8:15
  c. Wypominki NIEDZIELA g. 9:45

 3. Ostatni dzień m-ca Modlimy się za rodziców, wychowawców oraz dzieci i młodzież o g. 18.

 4. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę 8:30, 10:00, 11:30.

 5. Z racji odwiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych możemy zyskać odpust zupełny w oktawie.

 6. I piątek prosimy przypomnieć dzieciom i młodzieży, praktykującym spowiedź i Komunię św.
  w I Piątki miesiąca.

 7. Różaniec z wypominkami odmawiamy w listopadzie od pn do sb o g. 17:30

 8. I sobota Różaniec z Wypominkami o g. 17:30..
  Wspominamy zmarłych podanych na karteczkach.

 9. Msza św. w intencji Żywego Różańca Wymiana Tajemnic 9 listopada

 10. I Niedziela Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św.

 11. W najbliższą niedzielę 3 listopada rozpoczynamy w naszej kaplicy 3-dniowy cykl spotkań rekolekcyjnych, które poprowadzi indyjski charyzmatyk i biblista – ojciec Jose Maniparambil. W czasie Eucharystii, adoracji, konferencji i modlitw uwielbienia będziemy prosić Ducha Świętego o udzielenie nam Jego darów, przede wszystkim daru uzdrowienia i odnowienia osobistej relacji z Bogiem. Podczas rekolekcji będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Nasze spotkania rozpoczną się w niedzielę Mszą świętą o godzinie 18 i będą trwać codziennie do 21.30. Gorąco wszystkich zachęcam do udziału w tym wyjątkowym czasie, w którym Bóg zaprasza każdego z nas do osobistego spotkania.

 12. „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Procesji ze świętymi z przyniesionymi przez siebie wizerunkami świętych i błogosławionych oraz lampionami, w czwartek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Zapraszamy do uczestnictwa w tej procesji także delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych. O godz. 20.00, na zakończenie modlitwy ze świętymi, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.”

 13. „Uprzejmie informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00.

 14. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.

 15. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., na Cmentarzu Centralnym przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a o godz. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.”

 16. „Teatr Kana zaprasza do wspólnego wykonania pieśni o rzeczach ostatecznych pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego – zbioru pieśni nabożnych z 1871 roku. Śpiew poprowadzi Adam Strug, wybitny śpiewak i muzyk. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 listopada br., o godz. 16.00 w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym. Dla wszystkich gości będą przygotowane teksty pieśni, które pomogą we wspólnym ich wykonaniu. Dzień wcześniej, 2 listopada br., wszyscy chętni są zaproszeni o godz. 17.00 do Teatru Kana, na spotkanie z Adamem Strugiem przygotowujące do niedzielnego śpiewu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.”

 17. „Informujemy, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 31 października do 3 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które odbywać się będą 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.”

 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej złożonej na stoliku, za ławkami.

 19. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą
  i powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.