Familiada 2019…


W sobotę 8 czerwca, zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się po raz czternasty, rodzinny festyn Familiada, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców klas pierwszych, którym co roku przypada w udziale organizacja tego wydarzenia, mieliśmy okazję spędzić ze sobą czas w aktywnej formie i radosnej atmosferze. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch! Wśród zaproszonych gości znaleźli się ratownicy medyczni, którzy cierpliwie uczyli nas udzielania pierwszej pomocy oraz profesjonaliści, dzięki którym mogliśmy poddać się badaniu spirometrycznemu, zbadać poziom glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie i dowiedzieć się, jak w oparciu o badania genetyczne powstaje dieta spersonalizowana.

Na temat bezpieczeństwa dzieci nad wodą i w wodzie można było porozmawiać z przedstawicielami Klubu Motorowodnego ŚLIZG, którzy nie tylko zaprezentowali robiącą duże wrażenie łódź wyścigową i uczyli wiązania węzłów żeglarskich, ale co najważniejsze, przypominali o obowiązku zakładania kamizelek ratunkowych podczas wodnych eskapad.

Niemniej tłoczno było przy stanowisku saperów z Jednostki Wojskowej nr 2901, gdzie w ramach akcji „Stop Niewypałom” można było obejrzeć specjalistyczny sprzęt do rozminowywania ładunków. O zasadach bezpieczeństwa przypominali nam także strażacy oraz straż miejska, która rozłożyła dla nas „Miasteczko ruchu drogowego”. Każdy mógł przetestować swoje wiadomości i umiejętności w tym zakresie.

Pokaz broni historycznej i myśliwskiej oraz myśliwskich trofeów również znalazł swoich zwolenników.

Pośród wielu atrakcji, dużym zainteresowaniem cieszyły konkurencje sportowe, przygotowane dla rodziców i dzieci naszej szkoły, w którychtrzeba było wykazać się niemałą sprawnością fizyczną, robiąc pompki, kręcąc hula-hop czy wykonując skoki w workach. Podczas „jazdy na biegówkach” po trawie liczyła się także dobra koordynacja i rodzinna współpraca. Chętni mogli wziąć udział w rozgrywkach badmintona lub obejrzeć pokaz umiejętności karateków, szermierzy i koszykarzy.

Dla miłośników warsztatów plastycznych oferta była równie bogata: ozdabianie lnianych toreb, malowanie na folii, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Spędzony razem czas umiliły nam występy naszych uczniów, którzy dawali popisy swoich wokalnych, tanecznych, gimnastycznych i baletowych umiejętności.Do tańca porwał uczestników pikniku zespół wokalny Duble Band, zaś wspólny poczęstunek sprzyjał integracji i dodawał sił do dalszej zabawy najbardziej aktywnym uczestnikom festynu.

Spędziliśmy razem niezapomniane chwile… Do zobaczenia za rok!