[2019-06-09] Ogłoszenia


 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak kończy się okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 2. Dziś prymicyjną mszę św. odprawi o g. 11:30 salezjanin ks. Jakub,
  który przez ostatnie pół roku posługiwał w naszym domu i „zakładzie salezjańskim”.

 3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 4. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 5. 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, Poznańska Piątka- młodzi z oratoriummęczennicy II wojny światowej.

 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 7. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17:30.

 8. Intencje na niedzielę zamawiamy z wyprzedzeniem min. miesięcznym.
  W tygodniu możemy na bieżąco możemy zamawiać intencje mszalne.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej złożonej na stoliku, za ławkami.

 10. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece
  MB Wspomożenia Wiernych.