Szczecin moje miasto, moja mała Ojczyzna


29 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 74. rocznicy wyzwolenia Szczecina.

Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć p. Różę Czerniawską-Karcz – poetkę Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. W tej akademii uczestniczyła Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas IV-VII. Podczas uroczystości mogliśmy wysłuchać legendy o Szczecinie w wykonaniu uczennic, nagrodzonych przez Muzeum Narodowe w Szczecinie w konkursie pt. “Szczecin – moja mała Ojczyzna”. Również nagrodziliśmy wszystkich uczestników konkursu poetyckiego “Szczecin – moje miasto” i konkursu fotograficznego. Co więcej, p. Róża Czerniawska-Karcz uświetniła całą akademię, prezentując swoją twórczość poświęconą naszemu miastu. W godny i patriotyczny sposób uczciliśmy obchody 74. rocznicy wyzwolenia Szczecina.