Spotkanie z prezesem Sądu Okręgowego w Szczecinie


24 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z prezesem Sądu Okręgowego w Szczecinie  Maciejem Strączyńskim. Celem tego spotkania była promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży, tematyką prawa, a także przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Maciej Strączyński to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów. Jest karnistą. Wydawał wyroki w wielu głośnych sprawach. Przed nominacją na prezesa Sądu Okręgowego pracował w V wydziale penitencjarnym Sądu Okręgowego w Szczecinie. Wcześniej przez wiele lat był szefem III Wydziału Karnego do którego trafiają najpoważniejsze sprawy karne.  Prywatnie sędzia Strączyński jest fanem nurkowania i znawcą tematu katastrof morskich. Z tego tematu wygrał nawet Wielką Grę. Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród naszych uczniów.

(bs)