Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Urzędu Miasta.


W piątek, 29.03, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum mieli przyjemność spotkać się z  Prezydentem Szczecina – panem Piotrem Krzystkiem.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Szczecin. Pan Prezydent ugościł nas w swoim gabinecie w którym znajduje się wiele ciekawych przedmiotów jeszcze z przed  Drugiej Wojny Światowej m.in. rower, który został wyprodukowany w szczecińskiej fabryce rowerów i samochodów Stoewer. Pan Prezydent opowiedział uczniom  o strukturze samorządu, budżecie miasta, nowych inwestycjach. Szczególnie ucieszyła nas informacja o budowie nowego,  najnowocześniejszego aquaparku w Europie i stadionu. Inwestycje te mają zakończyć się w 2020 roku.  Pan Prezydent przekonywał nas, że wszyscy tworzymy lokalną wspólnotę i powinniśmy starać się zadbać o swoje  sprawy. Podczas wycieczki do Urzędu Miasta odwiedziliśmy też  bibliotekę w której są goszczone ważne osobistości m.in. Książę Danii Fryderyk wraz z żoną Księżną Mary Elizabeth w 2014 roku. Mieliśmy także okazję zająć miejsca radnych w Sali Sesyjnej Rady Miasta i przećwiczyć głosowanie.

Spotkanie było bardzo ciekawe i wszystkim się bardzo podobało. Będziecie mieli okazję zwiedzić te wszystkie miejsca w Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się 18 maja. Bardzo mocno polecamy!

Samorząd Uczniowski