[24-03-2019] – ogłoszenia


 1. Bóg zapłać za ofiarność dla naszego seminarium w Lądzie nad Wartą.
 2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msza Święta o godz. 18:00.
 3. Od najbliższej soboty będziemy gościć przez miesiąc w naszej kaplicy figurę Matki Bożej Strażniczki Wiary. Figura powstała na podstawie wizji ekwadorskiej mistyczki – Patrycji Talbot, która otrzymała oficjalną, pisemną zgodę od miejscowego biskupa na upublicznienie swojego świadectwa. Figura Matki Bożej przenoszona jest w czasie comiesięcznych procesji różańcowych do kolejnych parafii naszej Archidiecezji. Procesja wyrusza po Mszy św. wieczornej w ostatnią sobotę miesiąca i udaje się ulicami miasta do kolejnej parafii, w której pozostaje przez miesiąc. Pragniemy, by w ten sposób symbolicznie otoczyć modlitwą różańcową Szczecin i okolice. Podczas procesji różańcowej modlimy się o pokój w Polsce, o świętość rodzin i kapłanów oraz w intencji całej naszej Archidiecezji. W tym miesiącu procesja wyruszy w najbliższą sobotę z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:30 i przybędzie do nas prawdopodobnie około godziny 20:00. Niech obecność figury Matki Bożej Strażniczki Wiary będzie okazją do pogłębionej modlitwy o wzrost wiary również w naszej Wspólnocie.
 4. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:30.
  Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o g:8:30.
 5. Pielgrzymka do Medjugorie organizowana jest przez par. MB Różańcowej. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie..
 6. W dniach 25 lipca – 2 sierpnia planowana jest Pielgrzymka Śladami św. Jana Bosko. Pielgrzymka organizowana jest przez Współpracowników Salezjańskich. Szczegóły na plakatach.
 7. Intencje na niedzielę zamawiamy z wyprzedzeniem min. miesięcznym. W tygodniu możemy na bieżąco możemy zamawiać intencje mszalne.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej złożonej na stoliku, za ławkami.
 9. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece MB Wspomożenia Wiernych.