Relacja z Dnia Otwartego


4 marca drzwi do Szkoły Podstawowej zostały szeroko otwarte. Od godziny dziesiątej w głównym holu szkoły na gości czekali nauczyciele i uczniowie, którzy z wielkim oddaniem pełnili rolę przewodników.

Dla najmłodszych dzieci w salach oddziałów przedszkolnych oraz w klasach I-III zorganizowano różnorodne zajęcia: plastyczne, muzyczne, językowe, sportowe, komputerowe i po raz pierwszy – robotykę. Opiekunowie mogli w tym czasie porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami na temat oferty edukacyjnej szkoły lub uzyskać poradę w Kąciku Rodziców.

Starsi uczniowie, którzy chcieliby rozpocząć naukę w klasie IV lub VII, mogli obejrzeć specjalistyczne pracownie i wziąć udział w przygotowanych dla nich pokazach.

W auli, zamienionej na ten dzień w kawiarenkę, serwowano gorące napoje i ciasta, ofiarowane przez rodziców naszych uczniów. Na scenie zaś działał prowadzony przez uczniów i uczennice Klub Malucha, oferujący artystyczne malowanie twarzy, zabawy z balonami, budowanie przestrzennych budowli z wielkich klocków.
Goście, czekając na rozbawione maluchy i delektując się pysznym ciastem mogli obejrzeć multimedialne prezentacje, ukazujące liczne i różnorodne wydarzenia z naszego szkolnego życia.

Mamy nadzieję, że wszyscy odwiedzający czuli, że w naszej szkole zawsze – nie tylko w Dniu Otwartym – panuje serdeczna, życzliwa atmosfera, dzięki której uczniowie mają zapewnione doskonałe warunki do nauki i rozwoju.

(WM)