SUDOKU 2019 – po konkursie


7 marca 2019 r. w blasku fleszy, z fanfarami zakończyliśmy XIV Zachodniopomorski Konkurs “SUDOKU – cyfry muszą pozostać samotne”.

W tej edycji gościliśmy uczniów z 24 szkół z województwa zachodniopomorskiego.

Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem krzyżówek SUDOKU w pięciu kategoriach wiekowych – kl. 3-4 – 13 osób, kl. 5-6 – 16 osób, kl. 7-8 – 17 osób, klasy gimnazjalne – 10 uczniów i szkoły średnie  – 9 osób.

Dla zwycięzców nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Dodatkowo zajęcie 1 miejsca w klasach gimnazjalnych i szkołach średnich uczniowie otrzymali zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Polski SUDOKU, które ufundował p. Łukasz Bożykowski wielokrotny Mistrz Polski w Sudoku.

Nauczyciele uczniów, którzy zajęli 1 miejsce zostali nagrodzeni przez p. Urszulę Pańkę – Dyrektora Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Nad tegoroczną edycją patronat objęli:

  • ZACHODNIOPOMORSKI KURATOR OŚWIATY W SZCZECINIE
  • Prezydent Miasta Szczecin
  • ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W SZCZECINIE
  • Wydział Matematyczno – Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego

A teraz czas na wyniki.

W kategorii klas 3-4 

1 miejsce zajął Aleksander Obrycki – SP  Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie

2 miejsce zajął Franciszek Stężała – SP 46 w Szczecinie

3 miejsce zajął Mateusz Cieślak z SP nr 5 z Odziałami Integracyjnymi w Goleniowe –                                                         warto zaznaczyć, że Mateusz jest uczniem klasy drugiej

W kategorii klas 5-6

1 miejsce zajęła Katarzyna Siwoń z SP nr 14 w Szczecinie

2 miejsce zajął Szymon Maślanka  z SP nr 5 z Odziałami Integracyjnymi w                                                                                        Goleniowe

3 miejsce zajęła Zoi Kawardzikis-Osmycka z SP 46 w Szczecinie

W kategorii klas 7-8 

1 miejsce zajęła  Katarzyna Kruszel z SP nr 59 w Szczecinie

2 miejsce zajęła Joanna Mrowińska z SP nr 14 w Szczecinie

3 miejsce zajął Jakub Radziejewski z SP nr 61 w Szczecinie

W kategorii klas gimnazjalnych

1 miejsce zajął  Filip Wasylko  z SP nr 7 w Szczecinie

2 miejsce zajął Michał Krok z SP nr 6 w Szczecinie

3 miejsce zajął Remigiusz Liwczak z SP nr 37 w Szczecinie

W kategorii szkół średnich

1 miejsce zajął uczeń Gwidon Dylewski z ILO w Szczecinie- od 7 lat zwycięzca w naszym konkursie

2 miejsce zajął Wiktoria Firląg z ZS Budowlanych w Szczecinie

3 miejsce zajął Tomisław Tarnawski z LO Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie

 

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

RS