Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość


Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Pięknym, świątecznym przedstawieniem uraczyła widzów  grupa teatralna SP klas 4-8 prezentując piękne ,,Jasełka”, których przesłaniem było pokazanie wartości miłości, przyjaźni i dobroci do innych. Nie było to typowe przedstawienie historii narodzin Chrystusa. Pokazywało czasy współczesne, dzisiejszą rzeczywistość życia. Mali artyści uświadamiali nam, że miłość, wiara, nadzieja i życzliwość bijąca z szopki jest ponad wszystkie przyziemne sprawy, jak zakupy, porządki, wypieki, gry komputerowe, komunikowanie się przez różne portale społecznościowe.

Ze sceny popłynęły mądre słowa, które nakazywały nam zastanowić się nad tym, co w życiu jest ważniejsze: chęć zdobywania i gromadzenia rzeczy, robienie kariery za wszelką cenę, czy miłość, przyjaźń, skromność i bycie dobrym człowiekiem. Scenki prezentujące codzienne życie były dla nas lustrem, w którym każdy mógł przejrzeć się i odpowiedzieć na pytanie: czy ja też taki/taka jestem?

Nasze Jasełka były nie tylko piękne, ale także niosły mądre przesłanie! Zmuszały widza do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu? I dzieci, i dorośli po ich obejrzeniu na pewno będą  stawiać przed sobą pytania! Jasełka wprowadziły wszystkich zebranych w magiczny klimat Świat Bożego Narodzenia. Świąt, które niech nie będą tylko prezentami i bogactwem, ale przede wszystkim rodzinną miłością, troską o bliźniego, dzieleniem się – nie tylko opłatkiem, życzeniami czyli po prostu szczęściem! A wspaniałe dzieci, nasi mali aktorzy, proszą poprzez słowa swojej opowieści o chwilę zadumy!

Na koniec ks. Dyrektor podziękował artystom za piękne i mądre słowa, uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za cały dobry dla szkoły rok, złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.  Same Jasełka nie były jednak jedynym miłym akcentem tego rodzinnego spotkania w auli. Po przedstawieniu odbyły się klasowe wigilie podczas, których wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia.