Jasełka, które zapaliły światełko w naszych sercach.


Uczniowie gimnazjum przeżyli 21 grudnia niezwykłe  ,,Jasełka” przedstawione przez uczennice trzecich klas gimnazjum. Takiego widowiska nie sposób zapomnieć, towarzyszyło mu prawdziwe uniesienie i wzruszenie pojawiło się na każdej twarzy.
Scenariusz Jasełek miał głębokie przesłanie, a jego mądrość będzie nam towarzyszyć jeszcze bardzo długo. Warto przy okazji świąt Bożego Narodzenia na chwilę zatrzymać się i zagłębić się w istotę tych świąt. Tylko wtedy można duchowo je przeżyć w gronie najbliższych.

Warto pamiętać, że szczególnie w tych dniach nikt nie może zostać sam. A  ,,Kolęda dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera wywołała wzruszenie i łzy w niejednym oku….
Pragnienie akceptacji, miłości, szacunku i obecności drugiego człowiekiem jest głęboko wpisane w nasze serca. Obdarzajmy tym siebie nawzajem i przyjmujmy je – jak najdroższy prezent.
Dziękujemy wszystkim aktorom tegorocznych wszystkich szkolnych ,,Jasełek”, którzy ukazali dzisiejszą wartość Bożego Narodzenia, zapalili w naszych sercach światełko nadziei i pewności, że to kruche szczęście Bóg złożył w nasze ręce i my je powinniśmy chronić w sobie i wokół siebie.
Wszystkie tegoroczne Jasełka skłoniły do refleksji, ale także ożywiały wszystko, co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne.