Młodzieży czytanie


20 listopada 2018 r. w Książnicy Pomorskiej odbyło się kolejne “Młodzieży czytanie” zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Książnicę Pomorską.

Wydarzenie to skierowane było do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli kultury naszego województwa.Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa, ale przede wszystkim uczczenie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, a także przypadającej 20 listopada rocznicy śmierci Stefana Żeromskiego.Nasze liceum reprezentowali uczennica Noemi Chwalisz i uczniowie Wojciech Piszczyk i Przemysław Hoehle, którzy czytali fragment utworu “Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, wskazany przez organizatorów. Jesteśmy dumni z zaangażowania i postawy patriotycznej naszych wychowanków. Gratulujemy i życzymy kolejnych wystąpień popularyzujących naszą szkołę.