DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ w kl. 4-8 SP i klasach gimnazjalnych


Obchody Święta Ojczyzny były bardzo ważne dla całej szkoły i obfitowały w bardzo wiele wydarzeń , które ze względu na to, że jesteśmy zespołem szkół odbywały się nawet równocześnie. Przedstawiamy relację z tego bogatego w imprezy dnia.

Od 8.50 w szkolnej auli mogliśmy oglądać piękny pokaz muzyczno – taneczny przygotowany przez uczniów klasy 3GE  pod kierunkiem p. I. Borkowskiej ukazujący losy Polski i Polaków w sposób przejmujący i wzruszający. W klimat pokazu wprowadziła nas uczennica kl. 3GA Zosia Ossowska, która zaśpiewała piękną, patriotyczną pieśń.

 

 

Pan R. Zommer przygotował niezwykle żywiołowy i pouczający wykład historyczny wzbogacony pokazem broni.

 

Uczestniczyliśmy we Mszy świętej, w trakcie której modliliśmy się za nas Polaków i nasz kraj, a przede wszystkim za wolność, abyśmy nigdy jej nie utracili.

O godzinie 12 cała społeczność szkolna zebrała się przed szkołą, aby być świadkami wciągnięcia flagi polskiej na maszt i uroczyście odśpiewaliśmy hymn.

Niezwykle widowiskowym było wypuszczenie stu balonów biało – czerwonych w niebo. Symbolizowało to naszą radość i wszystkie myśli płynące daleko o Ojczyźnie.

Nasze obchody zakończyło przedstawienie poetyckie koła teatralnego a następnie koncert pieśni patriotycznych. Wspólny śpiew podkreślił naszą jedność tego dnia. Wszystkie te wydarzenia uczyły nas nowego wymiaru patriotyzmu –niezwykle uroczystego ale i autentycznego.

 

B.Ś.