Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej.


24 października miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją wszyscy pierwszoklasiści musieli najpierw przejść próbę odwagi, męstwa i posłuszeństwa. W ramach tych zmagań każdy uczeń starał się wykazać swoimi umiejętnościami. Jedni pięknie recytowali wiersze, inni  śpiewali piosenki w języku angielskim, ale w konkurencjach z zadaniami udział musiał wziąć każdy, dając tym samym dowód swojej roztropności, bystrości, umiejętności liczenia, współpracy i sprawności fizycznej. Sztuką było też uśmiechnąć się tuż po wypiciu bardzo kwaśnej mikstury z rąk kolegów z czwartej klasy, którzy dzielnie towarzyszyli młodszym adeptom w czasie całej uroczystości. Kiedy wszyscy udowodnili, że w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły, Ksiądz dyrektor Leszek Zioła w asyście Pań wicedyrektorek: Anny Krzyżanowskiej i Bożeny Sacharskiej pasował dziewczęta i chłopców, przyjmując ich do szkolnej społeczności.

MD