1Pa poznaje historię Szczecina


Kiedy powstał Szczecin i kto go założył? Skąd wzięła się nazwa miasta? Na te i inne pytania związane z najdawniejszą historią 25 października 2018 r. szukali odpowiedzi uczniowie z klasy 1Pa ze szkoły podstawowej. W tym celu odwiedzili  Muzeum Historii w Szczecinie i uczestniczyli w warsztatach nt. “Początki Szczecina”.

Dzieci  mogły podróżować po wnętrzach muzeum, poznając dzieje naszego miasta i jego mieszkańców od czasów najdawniejszych. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały historii powstania nazwy miasta Szczecin.  Na zajęciach, które poprowadziła pani Ewa Kimak, uczniowie  dowiedzieli się też, jak na przestrzeni wieków zmieniało się nasze miasto i jak wyglądało życie codzienne szczecinian – rodzina, dom, praca oraz rozrywka. Dzieci  dowiedziały się, kiedy powstały najstarsze, znane do dziś obiekty architektoniczne Szczecina.

Zajęcia muzealne to świetny sposób  na naukę historii.

BF