Pożegnanie lata


Są święta ,które weszły już do tradycji naszej szkoły i dzięki nim ma ona swój specyficzny klimat.

Przyciąga on do nas co roku  rzesze nowych uczniów, a także sprawia, że ci, którzy przyszli do naszej zerówki, często kończą tutaj jako maturzyści. Do takich dni należy „Święto Pieczonego Ziemniaka”, czyli salezjańskie pożegnanie lata. Przy pięknej pogodzie bawiły się klasy od 7,8 Szkoły Podstawowej, trzecie klasy Gimnazjum po szkoły ponadgimnazjalne. Oprócz pieczonych ziemniaków, pysznego grilla była przede wszystkim świetna zabawa czyli konkurencje jak np. bieg z ziemniakiem na łyżce, obieranie ziemniaka, bieg w kapeluszu z ziemniakiem, rzut ziemniakiem, przeciąganie liny i wiele innych. Uczeń klasy maturalnej Daniel Grzeszczyk dał także pokaz akrobacji z piłką.   I to co najpiękniejsze, to widok kilkudziesięciu roześmianych osób, tańczących według wszystkim dobrze znanych kroków, z księdzem Dyrektorem w roli DJa. Takie rzeczy tylko u nas. I to jest właśnie to, gdyż nie samą nauką młody człowiek żyje. Teraz odprężeni wracamy do naszych szkolnych obowiązków. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za super imprezę.