Dzień Nauczyciela w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej


12 października w obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela.

O godzinie dziewiątej  w auli szkolnej rozpoczęła się uroczystość, w której uczestniczyli  uczniowie klas 0-III i ich wychowawcy, nauczyciele, i katecheci. Dzieci z klas III zaprezentowały program artystyczny w ciekawej konwencji podroży. O kierowanie pociągiem poproszono księdza dyrektora Leszka Ziołę. Uczniowie przygotowali  różnorodne zadania. Było to dla nauczycieli   nie lada wyzwanie, aby pokonać tremę i dobrze wypaść przed swoimi uczniami. Ale wszyscy dali radę, wykazując się dużym poczuciem humoru. Na zakończenie dzieci odczytały 10 przykazań , jakimi powinni kierować się nauczyciele.  Ksiądz dyrektor podziękował uczniom za przygotowanie uroczystości  i złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

O godzinie dziesiątej rozpoczęła się Msza św., sprawowana przez księdza  Waldemara i księdza Pawła. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły. Po zakończeniu Mszy uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Odtąd będą sumiennie  i pilnie zdobywać wiedzę i wzorowo się zachowywać,  będą okazywać szacunek  rodzicom, wychowawcom i pracownikom szkoły, będą dobrymi i życzliwymi  wobec innych, będą  dbać o dobre imię szkoły salezjańskiej. Po ślubowaniu  pierwszoklasiści otrzymali rzęsiste brawa od całej społeczności szkolnej.

Po tych uroczystościach odbyły się zajęcia zgodnie z planem lekcji. Ale w Dzień Nauczyciela lekcje  przebiegały w zupełnie innej atmosferze.

(wm)