Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole


CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywał się w dniach 6-21 października 2018 roku. Oficjalnego otwarcia tego tygodnia w dniu 8 października w naszej szkole dokonał Wiceminister MEN Maciej Kopeć.

Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu. Wiceminister MEN Maciej Kopeć uczestniczył w naszych zajęciach z kodowania, przygotowanych przez nauczycieli, trenerów eTwinning oraz Mistrzów Kodowania, w których wykorzystano m.in. tablice interaktywne. Uczniowie szkoły mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach w Mobilnym Centrum Edukacyjnym i w szkoleniach poprowadzonych  przez Mistrzów Kodowania. Lekcje otwarte z tablicą interaktywną w obecności gości z Ministerstwa Edukacji i Kuratorium Oświaty poprowadzili nauczyciele  naszej szkoły. Nasi uczniowie przekonali się, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji. Nie tylko uczniowie ale i nauczyciele w tym tygodniu intensywnie uczyli się kreatywnego programowania.

A tak napisano o nas

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/europejski-tydzien-kodowania-w-szczecinie-z-udzialem-podsekretarza-stanu-w-men-macieja-kopcia/