„Morze i jego tajemnice – rybołówstwo i akwakultura wczoraj i dziś”


Uczniowie z klas I-II szkoły podstawowej w dniach 25-27 września 2018 r. odwiedzili Trzęsacz w ramach projektu „Morze i jego tajemnice – rybołówstwo i akwakultura wczoraj i dziś”.

Jak zawsze podczas wyjazdów bywa wielką niewiadomą jest pogoda. Jednak aura nie zawiodła ani organizatorów, ani uczestników warsztatów.

Najpierw uczniowie zwiedzili Muzeum Multimedialnym na Klifie w Trzęsaczu. Podczas bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej poznali historię ruin kościoła  w Trzęsaczu, a także legendę o Zielenicy. Kolejne godziny mijały bardzo szybko. Uczniowie podzieleni na zespoły wykonywali różnorodne zadania. Były też gry i quizy o tematyce Morza Bałtyckiego. W czasie zajęć odwiedził uczniów rybak. Opowieść pt. „Ekosystem wodny i my” przybliżyła im specyfikę środowiska morskiego – jego bogactwo i zagrożenia oraz wszystko to, co fascynuje i z morzem jest związane – życie   i tajemniczy świat głębin. Nie zabrakło też spaceru nad morze i różnych zabaw ruchowych. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał Certyfikat pobytu na 15. Południku.

Co to były za wspaniałe dni! Już nam się marzy następny wyjazd.

Organizatorem warsztatów była Fundacja 15.Południk, której bardzo serdecznie dziękujemy.

BF