Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole


W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W naszej szkole  nauczyciele wychowania fizycznego też włączyli uczniów w tę akcję i wiele się działo.

Pierwszy Dzień Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęli poniedziałkowym joggingiem i ćwiczeniami gimnastycznymi, w których udział wzięły dzieci klas I – III SP. Liga biegowa dziewcząt na stadionie LA przy ulicy Litewskiej klas 7,8 szkoły podstawowej i gimnazjum.

Były też międzyszkolne rozgrywki piłki nożnej i za nami wygrana z Gim 29 (6:0) i remis z SP 53 (1:1).

Kolejnego  dnia “BeActive”  mieliśmy przyjemność gościć trenera Futsalowej Pogoni 04 Szczecin Romana Smirnova  wraz z zawodnikiem.  Poprowadzili oni profesjonalny trening w klasach piątych i siódmych. W czwartek były przełajowe biegi masowe.   .  W poszczególnych kategoriach odbyło się pięć biegów, w których łącznie wzięło udział ponad dwustu uczniów naszej szkoły. Zawody przebiegały w radosnej atmosferze i przy pięknej pogodzie.

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Sportu był mecz piłki nożnej chłopców z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W przerwie meczu kibice mogli zobaczyć taneczny występ cheerleaderek  z klasy 5 i 6 oraz świetny pokaz żonglerki Daniela Grzeszczyka z 3Lb oraz Dominika Chmiela.

W całej Europie projekt ,, Be Aktive” dobiegał końca i w naszej szkole również, ale na tym nie zakończymy. Będziemy nadal dbać o sprawność fizyczną naszych uczniów.

(bs)