“Moja Niepodległa” – piknik rodzinny


22 września 2018  odbył się  piknik rodzinny  pt. : “Moja Niepodległa,

w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III i ich rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy klas i  księża salezjanie.

Po odśpiewaniu  Mazurka Dąbrowskiego  wyruszyliśmy na marsz wokół Jeziorka Słonecznego.  W organizacji marszu wspomogła nas policja i żołnierze z  sąsiadującej z nami jednostki wojskowej.  Nasza kolumna marszowa była rozśpiewana, radosna, udekorowana biało-czerwonymi barwami.
Po powrocie, dzieci z poszczególnych klas  zaprezentowały popularne piosenki patriotyczne i wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania.
Następnie odbył się  drużynowy bieg zadaniowy. Były to zabawne konkurencje, dostarczające uczestnikom wielu radości.  Czy bieg z plecakiem,
rzut beretem, czołganie się pod siatką lub odkopywanie skarbów z piasku sprawiły jakąkolwiek trudność? Nie!  Trudnym zadaniem okazało się zaścielenie polowego łóżka! Ale tu  maluchy mogły  liczyć na pomocną dłoń rodziców.
Dzieci mogły także sprawdzić lub uzupełnić swoją wiedzę na temat polskich symboli narodowych. W tych  konkurencjach  wykorzystaliśmy grę
wydaną przez IPN  pt. “Znaj znak”.  W holu szkoły  udostępniliśmy wystawę historyczną, wypożyczoną nam przez pana Edmunda Glaza.
Na zakończenie była żołnierska grochówka, grill, słodycze i mnóstwo podziękowań. Ksiądz dyrektor Leszek Zioła, który z sercem prowadził całą imprezę, dziękował dzieciom i rodzicom za ich  liczne uczestnictwo, pomimo zapowiedzi  załamania pogody. Podkreślał ich hart ducha, poczucie wspólnoty i radość z przekazywania dzieciom wartości patriotycznych.
(WM)

Poniżej dwie prezentacje  zdjęć z uroczystości.