Dzień Ziemi w szkole podstawowej


Dzień Ziemi w szkole podstawowej

Worki na śmieci, kapsle z butelek po napojach, taśma klejąca, folia, płyty CD mogą posłużyć jako materiał do wyrobu ekologicznych  strojów. Udowodnili to dzisiaj uczniowie  z koła teatralnego.

We wtorek, 24 kwietnia br., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Święto to jest obchodzone na całym świecie i zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć. Na tę problematykę uwagę zwrócili uczniowie z klas 1-3.

Program rozpoczął się przedstawieniem w wykonaniu dzieci z koła teatralnego klas pierwszych  pt. „Witaj wiosno”. Wszyscy „mali aktorzy” w pięknie przygotowanych strojach, odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem, przenosząc widzów w świat leśnych zwierząt i wiosennej łąki. Przedstawienie urozmaicone zostało kolorowym tańcem, wesołymi piosenkami, które wprowadziły publiczność w wiosenny nastrój. Barwna inscenizacja podobała się wszystkim. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie drugoklasiści  wystąpili w przedstawieniu pt.” Eko – Kapturek”. Wcielając się w postacie bajkowe, uczniowie przedstawili skutki zanieczyszczeń środowiska, w którym żyjemy. Przedstawienie uświetnił taniec w wykonaniu uczniów z klas pierwszych. Program zakończył się pokazem mody ekologicznej, w którym wystąpili uczniowie z klas trzecich. Wszystkie stroje, zgodnie z najnowszymi światowymi trendami, wykonano z materiałów ekologicznych.

Dzięki ciekawej grze aktorskiej uczniowie naszej szkoły mogli dostrzec zagrożenia cywilizacyjne i możliwości zapobiegania im.

BF