Jubileuszowa edycja konkursu LORD za nami.


X,  jubileuszowa, edycja konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych The Lord of English już za nami. W tym roku gościliśmy 43. uczniów siódmych klas  z 15. szczecińskich szkół.

Wszyscy zmierzyli się z testem pisemnym, a  dziecięciu najlepszych uczniów wzięło udział w części multimedialnej, w której scenki rodzajowe prezentowali Julka, Wiktoria , Ola, Amelka i Dawid z klasy językowej 2 Gc. Uczestnicy konkursu mieli, np.  za zadanie odgadnąć cechy osobowości( clumsy, stubborn, mean, generous). Ponadto prezentujący pytania  wcielili się w wiele ról:  miedzy innymi: autostopowicza, bezdomnego czy  pszczoły. W przerwie zmagań konkursowych można było świetnie się bawić, oglądając autorską adaptację przedstawienia  przygotowanego przez  p. Monikę Podsiadły Red Riding Hood z uczniami klas 3. naszej szkoły podstawowej.

Tytuł The Lord of English w tym roku zdobyła uczennica naszej szkoły Karolina Sammel. Drugie miejsce zajął Maciej Lickendorf SP 16, zaś trzecie Pola Gorzała  SP 59. Pozostali finaliści to: Piotr Czarnocki SP3,  Michał Trochonowicz SP 3, Maciej Janowiec SP 46, Justyna   Biniek SP16, Filip Dunst Szkoła Salezjańska , Gracjan Betka SP12  oraz Michał Jagodziński SP Przecław.

Laureaci i finaliści zostali nagrodzenie bonami do EMPiKu, słownikami, audiobookami i innymi cennymi nagrodami ufundowanymi przez księdza dyrektora Leszka Ziołę oraz Kuratorium  Oświaty.

Dorota Janda

Zapraszam na obszerna fotorelację