,,Jaś i zaczarowany przyjaciel” – czytanie bajki w grupie “OB”


Dzieci i młodzież naszej szkoły, chętnie biorą udział w akcji ,, Cała Polska Czyta Dzieciom “.

W dniu 13.03.2018 r., kolejna grupa ,,O ” gościła starsze koleżanki, które czytały im książkę. Dziś wybrałyśmy się do grupy ,, O B “, do pani Moniki Graczyk. Czytające tym razem  były uczennice z naszego Liceum z klasy 1LB- Pyrek Julia  , Clark Anna i Mańkowska Julia. Ostatnio idziemy czytać dzieciom książki które dają dużo do myślenia. Dzisiaj wybrałyśmy książkę z serii pierwsza czytanka. Autorką jest Irena Landau, a tytuł książeczki ,, Jaś i zaczarowany przyjaciel “. Po wysłuchaniu  historii bohatera tego opowiadania, dzieci dowiedziały się jak bardzo jest przykro, gdy w klasie jest ktoś kto dokucza drugiemu. W pogadance, jednogłośnie zgodziły się i  stwierdziły, że nigdy nie należy tak postępować.

Spotkanie zorganizowała bibliotekarka szkolna ,  Maria Szlempo.