Potyczki matematyczne trzecioklasistów


Potyczki matematyczne już za nami!
12 stycznia 2018 roku w SP 41 w Szczecinie odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Potyczki matematyczne”.

Do drużynowego współzawodnictwa przystąpiły trzyosobowe zespoły z klas trzecich z 13 Miejskich Szkół Podstawowych Szczecina. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kacperski, Igor Niełacny i Gabriel Żukowski. Trzecioklasiści konkurowali ze sobą rozwiązując szereg bardzo trudnych zadań matematycznych.
Uczniowie musieli wykazać się przede wszystkim rozległą wiedzą, ale też dokładnością, szybkością obliczeń, a nawet zdolnością podejmowania ryzykownych decyzji. Kto grał zachowawczo, nie miał szans na sukces. Odważnie, czasem nawet na pograniczu brawury, o każdy punkt walczył zespół z naszej szkoły i zajął 3. miejsce!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
BF