American Day w Pałacu Młodzieży


22 listopada w auli Pałacu Młodzieży, po raz dziewiąty odbyła się impreza American Day, zorganizowana przez Centrum Zasobów Języka Angielskiego.

Uczestnikami American Day byli uczniowie klas pierwszych i trzecich, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym “Najciekawsze w USA”. Wśród prac naszych uczniów została wyróżniona praca Gabrysi Sowy z klasy 1a i Macieja Michalika z klasy 1c. Gratulujemy!
Podczas imprezy dzieci wysłuchały wykładu pani Renaty Fabiańskiej- Grzybowskiej, z wykształcenia historyk i historyk sztuki, na temat historii USA. Pani Renata Fabiańska -Grzybowska omówiła też symbolikę amerykańskiej flagi i godła.
Po przerwie, w trakcie której uczestnicy mogli obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkurs plastyczny, odbył się konkurs wiedzy o USA. Jak zawsze dostarczył wielu emocji wynikających z rywalizacji i dążenia do zwycięstwa. W tym roku nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!
Na zakończenie American Day 2017 zaplanowano dwie niespodzianki. Pierwszą był występ tancerek z Pracowni Tańca Etnicznego. Dziewczynki zatańczyły dla nas hawajski taniec HULA, który nagrodzono wielkimi brawami. Drugą niespodzianką był ogromny tort w kształcie flagi amerykańskiej, do którego ustawiła się ogromna kolejka.
Impreza American Day była bardzo udana i bardzo szkoda, że była to  ostatnia edycja.
MP