IX The Lord of English za nami!


IX edycja konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych The Lord of English  odbyła się w naszej szkole w dniu 8 kwietnia. Jak co roku patronat nad konkursem objęli Instytut Anglistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, zaś mecenat Prezydent Miasta Szczecin. O zaszczytny tytuł The Lord of English walczyło  w tym roku 44 uczniów z 14 szkół.

Po pierwszym etapie pisemnym wyłoniono 10 finalistów. W drugiej części konkursu uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów i prezentowane multimedialnie oraz poprzez scenki rodzajowe odgrywane przez uczniów klasy językowej 1 gc. W tym roku spytano między innymi

o nazwę ulicy, przy której mieszkał słynny angielski detektyw Sherlock Holmes ( Baker Street). Dość trudne okazało się także rozpoznanie hymnu Stanów Zjednoczonych.

 

Ostatecznie zwyciężył Marcel Szklarczyk z SP 13. Drugie miejsce zajęli Karolina Sammel

z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Adam Bajzert z SP „TAK”. Kolejne  miejsca zajęli: Aleksandra Szałajko  i Maciej Janowiec z SP 46, Marek Grzymała -Figura z SP „TAK”, Kacper Kwasowski z Polsko – Amerykańskiej Szkoły Podstawowej, Michał Jagodziński z SP Przecław, Justyna Biniek z SP 16 oraz  Mikołaj Maślanka z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

 

W przerwie konkursu dzieci z naszej szkoły podstawowej zaprezentowały przedstawienie What

a wonderful World  przygotowane p. Monikę Podsiadły.

 

Laureaci i finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkół Salezjańskich

Ks. Leszka Ziołę- bony do Empik-u, książki i audiobooki oraz słowniki multimedialne, książki do gramatyki  i materiały do nauki języka przekazane od patronów konkursu.

D.J.