Obłóczyny kandydatów na ministrantów w Szkole Podstawowej


 

Po kilku miesiącach, 13 kandydatów na ministrantów związanych ze Szkołą Podstawową w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu zakończyło pierwszy etap swojej formacji. Stali się ministrantami. Zewnętrznym wyrazem tej szczególnej funkcji jest komża, którą otrzymali z rąk ks. dyrektora Leszka Zioła SDB oraz ks. rektora Pawła Żurawińskiego SDB.

Przygotowania, które rozpoczęły się we wrześniu, wkroczyły w decydujący etap na początku marca. Intensywne próby prowadzone przez ks. asystenta Grzegorza Chmielińskiego SDB i pana aspiranta Przemysława Kuberę, dały oczekiwany rezultat. Mimo oczywistej tremy, wszyscy chłopcy z dumą wypowiedzieli słowa ministranckiego przyrzeczenia, które jest odpowiedzią na powołanie, które otrzymali od Pana Boga.

Ważna podkreślenia jest także obecność Rodziców, Dziadków i Wychowawców. Ten dzień przeżywali oni nie mniej niż ich synowie czy wnukowie. W ten sposób dzień wyjątkowy dla kandydatów stał się świętem całych rodzin. A nad wszystkim czuwał patron Dzieła – św. Józef.

Oby ta uroczystość na stałe zapisała się w sercach nowych ministrantów. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im wierności i wytrwałości oraz wspierać w tej wyjątkowej służbie.