Dzień otwarty za nami


 

11 marca  drzwi do wszystkich szkół, wchodzących w skład Zespołu Szkół Salezjańskich zostały szeroko otwarte. Od godziny dziesiątej w holu szkoły  na gości czekali  uczniowie i nauczyciele.

Dla najmłodszych  dzieci  w  salach oddziałów  przedszkolnych  oraz w klasach I-III    zorganizowano różnorodne zajęcia. Maluchy mogły lepić  figurki z masy solnej lub z gliny, tworzyć prace plastyczne, rozwiązywać zagadki logiczne, budować wielkie zamki, wykonywać eksperymenty, korzystać z komputerowych programów edukacyjnych lub pokonywać tor przeszkód w hali sportowej.  Ich opiekunowie mogli w tym czasie  porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami lub  z innymi rodzicami na temat  funkcjonowania szkoły.

Starsi uczniowie, którzy chcieliby rozpocząć naukę w klasie VII,   mogli obejrzeć specjalistyczne pracownie i wziąć udział w przygotowanych dla nich pokazach.

W auli, zamienionej na ten dzień w kawiarenkę, serwowano gorące napoje i ciasta, przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Goście mogli także obejrzeć występy uczniów z koła teatralnego  oraz multimedialne prezentacje, ukazujące liczne i różnorodne wydarzenia z naszego szkolnego życia.

(WM)