Kolędowanie z wolontariuszami


24.01.2017 w szkolnej auli odbyła się kolejna już impreza organizowana przez nasz szkolny wolontariat dla podopiecznych szczecińskich DPSów.

Szkolni wolontariusze przygotowali wieczór po mistrzowsku, jak zwykle zresztą. Mają w tym dużą wprawę. Tym razem oprócz poczęstunku goście mogli delektować się także strawą duchową. Obejrzeli bowiem przepiękny spektakl „Opowieść wigilijna” według opowiadania Karola Dickensa.
Były także muzyczne „delicje” czyli kolędy w wykonaniu zespołu „ Szczecinianie”. W blasku świec, przy dobrej muzyce, wszystkie smutki gdzieś znikają i o to właśnie zawsze chodzi naszym wolontariuszom. Bardzo często goszczą u nas ludzi, którym takie właśnie chwile radości są potrzebne, tak, jak potrzebna jest obecność i zainteresowanie ich sprawami drugiego człowieka. Jak bowiem powiedział Paulo Coelho „Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najgorsza udręka, najcięższa tortura.”Dlatego bardzo wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy z naszej szkoły, tych z Gimnazjum i tych z Liceum oraz ich opiekunek. Wasi gości na pewno Wam tego nie zapomną.

KK