Mikołajki dla hospicjum dziecięcego.


W miniony piątek odbyła się w auli naszej szkoły bardzo wzruszająca impreza.

Wzruszająca bo nic tak nie przemawia do serca jak cierpienie dzieci. Cierpienie, wobec którego medycyna jest już bezsilna. To dzieci ze szczecińskiego hospicjum, ich zdrowe rodzeństwo i ich rodzice byli gośćmi wolontariuszy z naszej szkoły. Wspomagali ich także wolontariusze stale współpracujący z hospicjum.
W cudownej, świątecznej scenerii, blasku choinkowych światełek, obejrzeli przedstawienie według znanej bajki Charles’a Perraulta „Śpiąca królewna”. Zaczarowany świat baśni pozwolił choć na chwilę zapomnieć o bólu i cierpieniu, a nawet wywołał nie często pojawiający się na Ich twarzach uśmiech . Wolontariusze przygotowali także poczęstunek dla swych gości, oraz bawili się z Nimi wspaniale cały wieczór. Był także Mikołaj z prezentami.Te piękne chwile zostaną w pamięci na długo, wszystkim uczestnikom tego spotkania. Wolontariuszom i ich opiekunkom pani Ewie Berdyszak i pani Annie Baruś oraz pani Beacie Fabisiak i Jej uczniom za przepiękne przedstawienie bardzo, bardzo dziękujemy za ten dar serca, poświęcony czas, a przede wszystkim empatię, o którą coraz trudniej w dzisiejszym świecie. Jesteśmy z Was dumni, młodzież naszej szkoły zawsze może być przykładem dla innych. Brawo!

KK