Jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej?


Jakie ruchy wykonywać szczoteczką, aby wszystkie zęby lśniły czystością? Co to jest stetoskop czy ciśnieniomierz? Jak dbać o zdrowie? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielały dzieciom  panie Joanna Obrycka, Ewelina Chruścińska i Katarzyna Żarnowska. Bardzo ciekawie opowiedziały uczniom z klas drugich o swoim zawodzie.

Spotkanie, które odbyło się 2 grudnia br., promowało wśród dzieci profilaktykę dbania o własne zęby. Uczestniczyła w nim również pani z firmy Johnson & Johnson. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki i stomatologa, jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne mycie zębów, sposób odżywiania oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na specjalnym modelu  panie uczyły prawidłowego mycia zębów. Dylemat jaką stosować szczoteczkę zwykłą czy elektryczną, został rozwiany, ponieważ każda z tych szczoteczek jest dobra, pod warunkiem, że używamy jej poprawnie. Pani pielęgniarka niektórym zmierzyła ciśnienie, zrobiła pokazowy opatrunek i okład. Zapewniła dzieci, że nie należy bać się zastrzyków, które są nam niekiedy bardzo potrzebne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, na czym polega specyfika tego zawodów. Dowiedzieli się też, jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu człowieka.

Na koniec spotkania panie podarowały wszystkim dzieciom dyplomy i prezenty. Miło jest gościć  ciekawe osoby na lekcjach, tym bardziej, gdy są to rodzice!

Dziękujemy Paniom za wizytę w naszej szkole i za przekazaną nam wiedzę!

BF