I Ogólnopolski Festiwal “Laboratorium teatru”


“Laboratorium teatru” to pierwszy konkurs szkolnych sztuk teatralnych, jaki odbył się w naszej szkole w miniony piątek.

Pomysłodawcami tej rewelacyjnej imprezy są dwa artystyczne “duszki” z naszej szkoły – pani Beata Jankowska oraz ksiądz Adam Kierszka. Zjechała do nas młodzież z całej Polski. Było to prawdziwe święto teatru. Scenariusze, gra aktorska, kostiumy sceniczne, wszystko dopracowane z takim artyzmem, że mogły zadowolić najbardziej wysublimowane gusta widzów. Młodzi artyści pokazali, że ta nie łatwa dziedzina sztuki, gdzie łatwo można widza albo porwać, albo uśpić, opanowana została przez uczniów tak perfekcyjnie, że z powodzeniem mogliby stanowić konkurencję dla zawodowych aktorów w prawdziwym teatrze. Przed ogłoszeniem wyników konkursowego jury z bardzo ciekawym wykładem na temat teatru dla opiekunów grup przybyła do nas pani dr Danuta Kierszka. Jury wyłoniło najlepsze 3 zespoły.Pierwsze miejsce zdobyła grupa teatralna z Piły, drugie miejsce przypadło szkole z Łodzi, trzecie miejsce zdobyła młodzież z Aleksandrowa Kujawskiego.Gratulacje! I czekamy na kolejną edycję.