Dzień Muzyki 2016


Tegoroczny Dzień Muzyki pokazał nam po raz kolejny, że w murach naszej szkoły mamy prawdziwy wysyp talentów.

Nie zawsze widzimy jednak właśnie te, które nieodłącznie wiążą się z muzyką. A tymczasem nasi uczniowie grają na różnych instrumentach, pięknie śpiewają, tańczą a nawet rozkręcili już nie jedną dyskotekę jako super profesjonalni DJe.
Już sam początek imprezy, w czasie którego zaprezentowali się na scenie znany Wam już dobrze DJ, Tommy Top, czyli Filip Góra i Kuba Romanowski, (obaj z klasy 3 La),  na fortepianie oraz  na gitarze ksiądz Adam Kierszka, to bardzo dynamiczno- kosmiczny występ, w oryginalnej, niebanalnej scenerii, który u wielu słuchających wywołał całkiem zrozumiałe, w tym wypadku , gromkie „wow!”
Następczyni Candy Dulfer – Celinka z klasy 1 Gd zagrała pięknie na saksofonie, ją także wspomagał grą na gitarze , ksiądz Kierszka.
Potem przyszła kolej na śpiewające osoby – Martynę Słówko i Zosię Ossowską, których słuchało się z wielką przyjemnością. Małgosia Naruć z klasy 1La i Sara Cieślik, która specjalnie na ten dzień, mimo, że już ukończyła nasze gimnazjum, odwiedziła nas i zatańczyła razem z Małgosią.
Po tańcach ponownie był występ wokalny 2 osób z klasy 2Gc – Uli Zamorskiej – śpiew, której akompaniował na gitarze Adam Leśniewicz . Ania Balowska i Ola Żywica zaprezentowały się w pełnym ekspresji tańcu. Julka Michalak z 3Gc oraz Inez Kusyk z 2Ga, to kolejne śpiewające talenty, które umilały nam ten dzień. Największe brawa zebrał jednak Krzyś Kulka z klasy 1 Gc. Na zakończenie ponownie zatańczyły Agnieszka Świątek z klasy 1 Lb i Inez Kusyk z 2 Ga, które w ognistą zumbę wciągnęły niemal całą siedzącą w auli publiczność. To była prawdziwa eksplozja radości. I o to właśnie chodzi w tym dniu, abyśmy cieszyli się tym bezcennym pięknem, jakie stworzył człowiek – muzyką.
Organizatorom, pani Annie Baruś, oraz wszystkim którzy swymi występami uświetnili ten dzień bardzo serdecznie dziękujemy.
KK