Piąty na szóstkę!


V Festiwal Projektów Edukacyjnych za nami. Tak jak w poprzednich edycjach i tym razem w auli prezentowały się najlepiej ocenione przez opiekunów grupy projektowe. Te, które twórczo rozwiązując postawiony w temacie problem, wykazały się zdobyciem największej ilości umiejętności. Takich grup było osiem.

W tym roku prezentowały się zespoły, które realizowały projekty: z humanistyki, kultury, informatyki, chemii, kultury fizycznej, biologii. Nie sposób tu opisać efektów pracy wszystkich grup, ale na pewno imponujące było demonstrowanie przed publicznością umiejętności przygotowania “żelków” (wykorzystanie chemii molekularnej w żywieniu). Z pewnością wszyscy zapamiętają też ciekawe spojrzenie na stereotypy (w tym wywiad z zaprzyjaźnionym Brytyjczykiem) oraz wyniki ankiet o stanie czytelnictwa nie tylko w naszej szkole. Królowała też szeroko pojęta kultura, której niestety chwilami zabrakło wśród publiczności.

Za każdym razem Festiwal Projektów ma charakter konkursu. Jury przedstawi zwycięzców na najbliższym “słówku”. Czekamy z niecierpliwością na werdykt, bo na pewno wybór będzie trudny mimo precyzyjnych kryteriów oceny.

(j.p.)