Dzień Seniora w naszej szkole


„Nigdy nie trać z oczu faktu, że starzy ludzie potrzebują niewiele, ale tego niewiele potrzebują bardzo.” M.Willom

Zgadzamy się z tym pięknym aforyzmem w zupełności. Wiemy, że tym, czego chyba najbardziej potrzebuje człowiek w starszym wieku, jest czas i uwaga jemu poświęcone, oraz obecność w ich życiu drugiego człowieka. Tym najsmutniejszym, co ich spotyka jest samotność wśród ludzi, obojętność innych, znieczulica, eliminacja na margines życia. Dlatego też w Dniu Seniora młodzież z naszej szkoły, wraz z opiekunkami szkolnego Koła Wolontariatu, panią Anną Baruś i Ewą Berdyszak nie zapomniała o szczecińskich seniorach. Mieszkańcy szczecińskich DPSów zaproszeni zostali do auli, gdzie czekały na nich pięknie udekorowane stoliki, kawa, ciasto.
W urokliwej scenerii, przy blasku świec, ogrzać można niejedno serce i wydaje nam się, że słuchając pięknej muzyki, poezji, nasi goście zapomnieli o smutkach i samotności, mieli świadomość, że ktoś o nich myśli, że są dla nas ważni. Ich uśmiech był dla organizatorów największą nagrodą.

KK