Dzień Chłopaka w szkołach średnich


Nasze szkolne obchody Dnia Chłopaka zawsze są udane ale tegoroczny…

… Połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Na szkolnym dziedzińcu było bardzo kolorowo i wesoło. Muzyczną oprawę dał, związany z naszą szkołą zespół „Szczecinianie”. Ich ludowe stroje stanowiły z pewnością jeden z elementów wiedzy o kraju dla przebywających u nas właśnie na szkolnej wymianie uczniów z Hiszpanii, z Bilbao. Było wiele gier i zabaw, które rozbawiały nas często do łez. Wszyscy świetnie się bawili, nasz etatowy „grilmeister” Łukasz z 2 La przygotował pyszne, pieczone ziemniaki, były także serwowane przez kuchnię darmowe pierogi. Jako konferansjer świetnie radził sobie Kacper z  2 La, chociaż i ksiądz Dyrektor dzielnie pomagał, zwłaszcza w muzycznych zabawach był nieoceniony. Wraz z księdzem Adamem, szkolnym Rafałem Maserakiem i nieocenionymi dziewczynami z klasy 1 Lb, roztańczyli całą szkołę ucząc pięknego tańca o nazwie „Belgijka”. Uczniowie wraz z gośćmi z Bilbao bardzo szybko podchwycili kroki tego tańca i bawili się rewelacyjnie. Tylko zaproszeni przez księdza Dyrektora do wzięcia udziału w tańcach, uczniowie Szkoły Zawodowej , nieco się spłoszyli i tylko  przyglądali tańczącym. Mamy nadzieję, że wkrótce i oni zintegrują się i roztańczą, to zapewne tylko kwestia czasu. Takie właśnie dni, przeżyte wspólnie, dają coś, za czym tęsknią potem nasi absolwenci, wracający często w gościnne progi szkoły – wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia.

KK