Michał Kondrat w naszej szkole!


13 września odwiedził naszą szkołę Michał Kondrat, z wykształcenia ekonomista, z pasji reżyser i polityk, a z serca chrześcijanin. Jego pierwszy film, którego był reżyserem – “Jak pokonać Szatana” zdobył w maju 2014 Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Niepokalanowie.

Kolejnym  filmem  był “Matteo”,  do którego muzykę napisał Michał Lorenc. Film “Matteo” opowiada o zakonniku i wielkim egzorcyście Matteo da Agnone. Następny  film „Pilecki” to film o jednym z największych bohaterów narodowych.  Oprócz działalności filmowej angażuje się w życie społeczne.  “Dwie korony” to pierwszy film – dokument fabularyzowany przedstawiający całe życie o. Maksymiliana Kolbe, którego. reżyserem jest Michał Kondrat, a odtwórcą głównej roli Adam Woronowicz. Produkcja powstała ze składek społecznych. Wystąpienie M. Konrata  wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów.

 (bs)