Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016


24.06.2016 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Najpierw udaliśmy się do szkolnej kaplicy, gdzie wszyscy wzięli udział w mszy.

Miło było zobaczyć pamiętających o nas byłych pracownikach szkoły z ramienia Kościoła, którzy odwiedzają nas gdy tylko mogą (ks. Tomeczkowski). Niestety, musieliśmy także pożegnać kilku księży, którzy od nowego roku szkolnego przenoszą się do innych placówek: ks. Jerzego Jermaka, Stefana Makurackiego, Marcina Nowickiego oraz kleryka Michała Jeszke. Były więc kwiaty i podziękowania oraz życzenia . Dalsza część uroczystości odbyła się w auli.
Uczniowie otrzymali swe świadectwa, wielu z nich dyplomy za wyjątkowe osiągnięcia z różnych przedmiotów, także  świadectwa z czerwonym paskiem, których było naprawdę dużo. Były dyplomy i podziękowania za działalność artystyczną.(spektakl „Bajkolaż”, Michał Mazurek za osiągnięcia w malarstwie, także spektakle w ramach projektów edukacyjnych)
Wzruszającym akcentem była wizyta pań z Domu Seniora „Słoneczne Tarasy” i podziękowania złożone na ręce ks. Dyrektora za ogromne zaangażowanie naszej młodzieży w pomoc dla jego mieszkańców. Bardzo wiele ciepłych słów padło pod adresem wszystkich, którzy nie szczędzili sił i działali z wielkim poświęceniem w szkolnym wolontariacie. My dziękujemy pani Annie Baruś i pani wicedyrektor Ewie Berdyszak za ukazanie naszej młodzieży, że są ludzie potrzebujący naszej pomocy i uwrażliwienie ich na drugiego człowieka. To piękna idea i warto ją rozwijać. A teraz już życzymy wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły by odpoczęli na wakacjach i z nowymi siłami wracali do nas we wrześniu.

KK