Podsumowanie działalności pozalekcyjnej w gimnazjum ,,Promyki Sukcesu”


„Każde rozłożyste drzewo, którego nie możesz objąć ramionami, wyrasta z maleńkiego nasionka. Każdy drapacz chmur ma swój początek w garści podniesionej ziemi. każda daleka podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku”.

Ta mądrość chińska jest sentencją towarzyszącą  uroczystości –“PROMYKI SUKCESU”, która w tym roku odbyła się 7 czerwca.  Na  uroczystości podsumowania działalności pozalekcyjnej wyróżnieni zostali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, a ich rodzice otrzymali z rąk Dyrektora szkoły otrzymali listy gratulacyjne.

Za swoje osiągnięcia, którymi są tytuły finalisty i laureata konkursów przedmiotowych organizowanych pod patronatem Kuratorium Oświaty i Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, w konkursach ogólnopolskich j.polskiego, j.niemieckiego, j. angielskiego, matematyki, w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, Kangur” i  Polsko- Ukraińskim Konkursie Fizycznym ,, Lwiątko” uczniowie otrzymali bony podarunkowe i nagrody rzeczowe.

Szczególnie wyróżnił się Adam Górski- uczeń klasy 3Gb uzyskując tytuł laureata konkursu fizycznego i finalisty konkursu  języka angielskiego oraz matematycznego  organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, został też laureatem konkursu fizycznego organizowanego przez Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej, zdobył tytuł “TAON” z III wynikiem w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym, uzyskał bardzo dobry wynik w Alfiku Matematycznym i Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor . Jest również podwójnym laureatem konkursu języka angielskiego Olimpus. Można by wymienić jeszcze dużą ilość osób – szczegółowe osiągnięcia tych i innych uczniów są umieszczone na naszej stronie internetowej w zakładce „osiągnięcia” .Wszyscy ci uczniowie  osiągnęli sukces dzięki swojej wytężonej pracy  pod opieką merytoryczną nauczycieli, dzięki swoim zdolnościom, talentowi i wytrwałości.

Galę uświetnili uczniowie klas pierwszych przedstawiając fragment Kopciuszka w wersji niemieckojęzycznej. Całe przedstawienie można będzie zobaczyć 13 czerwca.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów i życzymy, aby przygoda z nauką i zdobywaniem wiedzy trwała jak najdłużej i przynosiła coraz lepsze wyniki.

Gratulujemy jeszcze raz naszym uczniom i ich rodzicom.

Liczymy na Was w przyszłym roku.

E.K.