Na Familiadzie –„Bezpieczna radość”!


 

Tegoroczny, jedenasty już  festyn rodzinny odbywał się pod hasłem „Bezpieczna radość”. Rodzice dzieci z klas pierwszych przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji.

Na środku boiska stanęła wielka estrada, na której zaprezentowały  się dzieci z  zespołów tańca „Szczepan”, „Sukces” i zespołu „Szczecinianie”. Na boisku piłkarskim odbywały się zawody sportowe w sześciu zabawnych konkurencjach: rzut beretem, rzuty do puszek, toczenie opony, skoki w workach, slalom na piłkach oraz strzały piłką nożną do tablicy.  Uczniowie klas IV,V i VI rozegrali  mecze w piłkę nożną. Ze zwycięzcami zagrali  dwaj piłkarze Pogoni, którzy przyjęli zaproszenie na  nasz szkolny  festyn. Najmłodsze dzieci mogły bawić się do woli w dmuchanych zamkach.

Jak każdego roku, olbrzymim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa a największe emocje towarzyszyły oczywiście losowaniu nagród głównych. Podczas Familiady działał także  namiot kreatywny, w którym dzieci mogły stworzyć dla siebie modną biżuterię lub  torbę albo ukręcić słodkiego lizaka z naturalnych składników.

Uczniowie klas IV, którzy zdawali w tym dniu egzamin na kartę rowerową, chętnie korzystali  z porad policji, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O bezpieczeństwie a także o swojej pracy opowiadali również funkcjonariusze straży granicznej, ratownicy medyczni oraz strażacy. Uczestnicy mogli obejrzeć  policyjne pojazdy i wóz strażacki. Wielkie zainteresowanie wzbudzili motocykliści, którzy  na swoich potężnych maszynach urządzili dzieciom przejażdżkę. Nie mniej emocji wzbudzili superbohaterowie , którzy bawili się z dziećmi i cierpliwie pozowali do zdjęć z fanami „Gwiezdnych Wojen”.

Rodzice zadbali także o coś dla pokrzepienia sił: serwowali kiełbaski z grilla,  rozmaite ciasta oraz lody.

Przez cały czas festynu razem z dziećmi przebywał ksiądz dyrektor Leszek Zioła oraz  nauczyciele, którzy czuwali nad rozgrywkami i grami sportowymi.

Trzy godziny zabawy minęły bardzo szybko. Każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś, co sprawiło mu radość. Dziękujemy pomysłodawcom i  organizatorom tegorocznej Familiady, sponsorom  licznych fantów, nagród i ciast. Dziękujemy rodzicom  wszystkich uczniów  oraz nauczycielom  za obecność,  życzliwość i otwartość. Dziękujemy dzieciom za wspólną, radosną i bezpieczną  zabawę!

Obszerna fotorelacja z tej imprezy (300 zdjęć!)  znajduje się na Facebooku. Zapraszamy do obejrzenia.

 

(WM)