Wymiana uczniów z Bilbao 16-20.05.2016 r.


W ramach projektu wymiany uczniów SP z Salezjańską Szkołą Podstawową w Bilbao w Hiszpanii, w ubiegłym tygodniu gościliśmy 16 uczniów i 4 opiekunów: koordynatora projektu-Ibai, native speaker’a – Peter’a, Jose i Nekane.

Pierwszego dnia pobytu grupa hiszpańska zwiedzała Berlin i jego najważniejsze zabytki. Po przyjeździe do Szczecina, Hiszpanów spod szkoły odebrały rodziny goszczące, które na przyjazd dzieci czekały z niecierpliwością. Następnego dnia, po uroczystym powitaniu na „Słówku”, Hiszpanie zwiedzali naszą szkołę, bawili się wspólnie z polskimi dziećmi w ‘Głuchy telefon’, a następnie rozwiązywali quiz ‘Holidays and special days in the USA and Great Britain’. Razem z całą społecznością uczniów naszej szkoły, oglądali przedstawienie ‘When in Britain do, as the British do’ oraz bawili się przy utworach prezentowanych przez uczennice SP.

Dużą niespodzianką była dla nich hiszpańska piosenka ‘El Mismo Sol’, którą wspólnie wszyscy zaśpiewaliśmy. Po południu zwiedzaliśmy bunkry oraz eksperymentowaliśmy na wystawie interaktywnej w Mieście Nauki. W kolejny dzień pojechaliśmy do Międzyzdrojów, gdzie główną atrakcją była zagroda żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. W czwartek nasi uczniowie oprowadzali swoich kolegów i koleżanki z kraju Basków po Szczecinie opowiadając im najciekawsze historie o ciekawych miejscach w naszym mieście. Płynęliśmy również statkiem po Odrze i relaksowaliśmy się na Jasnych Błoniach jedząc pyszne lody. Niezwykle miło wspominamy czas spędzony na wspólnych zabawach i grach sportowych w szkole oraz ognisko z kiełbaskami. Były pyszne ciasta, pianki, owoce i napoje. Niestety kolejnego dnia rano przyszedł czas na pożegnanie. Były łzy wzruszenia, uściski… Bardzo będzie nam brakowało naszych przyjaciół z Bilbao.

Autor tekstu: Dorota Sumisławska – nauczyciel języka angielskiego

Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia: